Ile wydać na prezent z okazji Dnia Matki?

Prezent z okazji Dnia Matki powinien być wyjątkowy i elegancki. Warto, aby służył mamie przez długie lata, na przykład, jako zwyczajna pamiątka. Bo tak naprawdę prezent w tym wyjątkowym dniu nie musi być praktyczny i służyć jej każdego dnia. Pomysłów na upominki z reguły nie brakuje, ale ile pieniędzy przeznaczyć na ten cel?

prezent z okazji dnia matki

Najtańszy prezent można kupić już za kilka złotych

Gdyby tak się zastanowić to można by właściwie stworzyć prezent samodzielnie i za darmo. Bukiet kwiatów z własnego ogródka, własnoręcznie upieczony tort albo na przykład jakiś artystyczny podarunek wykonany ręcznie. Tak naprawdę drobny upominek dla mamy można już kupić za kilka złotych. Będzie to chociażby czekolada, choć nie tylko, bo wszystko zależy od tego, czego kto konkretnie oczekuje, co chce kupić. A kupić można przecież zarówno upominki do jedzenia, jak też te przeznaczone do codziennego użytku. Popularnością cieszą się również podarunki w stylu pamiątek, bo moment ten jak najbardziej warto uwiecznić.

Czy cena ma znaczenie?

Mówi się, że w przypadku prezentów, cena nie gra roli… Że liczy się gest, chęć podarowania czegokolwiek… I to działa w obie strony. To znaczy, że prezent może być drogi, ale nie musi, bo to nie o cenę tu chodzi najbardziej. Jeżeli jednak ktoś jest mocno ograniczony finansowo, nie ma wyjścia, musi kierować się kosztami. Jedyna rada w tym przypadku to taka, by robił to w dalszej kolejności, a więc odróżniał sprawy ważne od ważniejszych.

statuetka dla mamusi

Co kupić, by sprawić radość, ale się nie wykosztować?

Świetna propozycja na prezent dla mamy to na przykład drewniane serduszko wykończone grawerem. To idealna pamiątka, która pasuje do okazji i zarazem może służyć przez długi czas. Takie serduszko zdobione jest dopasowanym do okoliczności obrazkiem, przez co wygląda przepięknie i to zarówno w formie statuetki, jak też zawieszki czy magnesu na lodówkę. Na każdym serduszku tworzony jest napis, zwykle krótkie życzenia wraz z indywidualnym podpisem. Najważniejsze w tego rodzaju upominku jest to, że wyróżnia się niezwykłą trwałością, więc może służyć przez długi czas, a niewiele kosztuje. Drewniane serduszka są więc naprawdę trafionym prezentem dla każdej mamy, która kocha i robi to szczerze. Jeżeli takiego prezentu szukasz, jeżeli zależy Ci na wyjątkowym upominku, zapraszamy na naszego bloga, na którym można znaleźć wiele ciekawych propozycji, w tym takie właśnie serduszka, wyjątkowe pamiątki na Dzień Matki. Taki prezent może wręczyć zarówno syn, jak i córka.